Procestujte naše krásné okolí a Jeseníky


Níže naleznete zlomek možností, které u nás můžete zažít... 


Aquacentrum ŠUMPERK (2 km od nás) 

Areál po rekonstrukci otevřen 2021. Základem bazénové části je klasický pětadvacetimetrový bazén, kromě něj se v renovované hale nachází menší bazén pro děti a whirpool. 

Venku se nachází bazén se skluzavkou a rozlehlá terasa.

Dominantou celého areálu je téměř 100-metrový tobogán.


Rozhledna BUKOVKA (10 km od nás)

V údolí řeky Desné, v těsné blízkosti Šumperka leží obec Rapotín. Historie obce sahá nejméně do 13. století, kdy Rapotín založili němečtí kolonisté. Obec proslula sklářským průmyslem, zasloužil se o to Josef Schreiber, vídeňský sklář a obchodník. 

Pokud se chcete o samotné obci, její historii a pověstech dozvědět více, vydejte se naučnou stezkou až na Bukový kopec.Termály LOSINY (11 km od nás)

Spojení relaxace, regenerace, odpočinku a blahodárné termální vody - unikátní termální park, který v České republice nemá obdoby. 

Jako jediný nabízí relaxační a regenerační vodní svět, bazény napouštěné přírodní termální vodou.

Léčivá termální voda je již po několik desetiletí základní složkou celé lázeňské péče v TERMÁLNÍCH LÁZNÍCH 

Velké Losiny. V lázeňském parku, na místě, kde se nyní nachází termální park TERMÁLY LOSINY, bylo v 50. a 60. letech minulého století vybudováno termální koupaliště napuštěné právě termální sirnou vodou


Elektrárna DLOUHÉ STRÁNĚ 

(25 km od nás)

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně se v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky. Zařadila se tak mezi nejvýznamnější české památky jako jsou třeba hrad Karlštejn nebo zámek Hluboká. V samotném finále hlasovací soutěže se stala dokonce největším divem České republiky, kdy pro ni hlasovalo 119 158 občanů.

Praděd (35 km od nás)

  • je nejvyšší horou Moravy s 1 492 m.n.m.
  • z veřejně přístupné vyhlídky ve výšce 73 m je za dobrého počasí vidět Sněžka, Lysá hora a Radhošť, vzácně i Vysoké Tatry a Malá Fatra na Slovensku.
  • vrchol vysílače je nejvyšším pevným (byť umělým) bodem České republiky, s nadmořskou výškou mezi 1637 a 1638 metrů nad mořem leží výše, než vrchol Sněžky. Nejvýše současně dostupným místem je plošina 20 metrů pod vrcholem

Stezka v oblacích +

 vysutá lávka (2022) Dolní Morava

(35 km od nás)

  • Celkem se na stavbu spotřebovalo 380 tun oceli, 300 m2 modřínového lepeného lamelového dřeva a 250 m2 hoblovaných hranolů. 
  • Věž je kotvená pomocí patek a mikropilot, které jsou zapuštěny až 6,5 m do skalního masivu.
  • Věž odolá vichřici o síle až 200 km/h.
  • V horní části je lávka zavěšená na ocelových táhlech o celkové délce 600

Dalimilova rozhledna

(35 km od nás)

  • Předobrazem nové rozhledny (2021) byla vyhlídková věž, která kdysi stála na vrcholu Králického Sněžníku. 
  • Její tvar nová stavba věrně napodobuje, použit byl také obdobný stavební materiál. K rozhledně se lidé dostanou například po zelené turistické značce, která spojuje Staré Město s chatou Paprsek. Větrov je vysoký 918 metrů, samotná rozhledna měří 44 metrů.